HPI Racing Header
Navigation
nav nav nav nav nav nav nav nav home
subnav blank
subnav_bottom
nav nav nav nav nav nav nav nav
Header
Page Layout


Baja 5B przejeżdża 120 mil przez pustynie !

W pierwszym długodystansowym teście wytrzymałościowym , Baja 5B przejechała non stop 120 mil w ekstremalnych warunkach po nieutwardzonych, zalanych słońcem, pustynnych drogach południowo-zachodniej Ameryki!


Tradycyjna coroczna impreza dla prawdziwych twardzieli!
Kierowcy rajdowi z całej północnej Ameryki biorą udział w corocznym wyścigu off-road z Barstow do Las Vegas. Przygotowują swoje auta na zmagania z ciężkim pustynnym terenem zakładając między innymi olbrzymie 30 calowe opony terenowe, skok zawieszenia dochodzi do ponad 92cm !!. Pojazdami którymi startują są przeważnie ciężarówki oraz specjalnie przeznaczone do pustynnych wyścigów buggy, wiedzieliśmy że takie warunki są doskonałe na przeprowadzenie testu wytrzymałości modelu Baja 5B. Zaopatrzeni w odpowiednią ilość paliwa oraz kilka części zamiennych postanowiliśmy zobaczyć jak sprawdzi się Baja na nieprzyjaznych, odludnych pustynnych terenach południowo-zachodniej Ameryki.
Pic 2 Pic 3 Pic 4
 
Team HPI przygotowywuje się do wyprawy
Członek zespołu HPI USA R&D; Thad Garner sterował Bają ze specjalnie przygotowanego quada, który prowadzony był przez kierowcę wyścigowego. Reszta ekipy z zespołu HPI USA oraz z amerykańskiego magazynu Xtreme RC podążała za nimi na motorach oraz quadach tworząc dokumentacje filmową oraz zdjęciową wyprawy.


Wiele odcinków trasy było bardzo wyboistych i krętych lub zasypanych dużymi kamieniami jednakże były też gładkie odcinki co pozwoliło na rozwinięcie modelowi Baja 5B skrzydeł i osiągnięcie prędkości maksymalnej 45mph!

Z zaledwie sześcioma przystankami na tankowanie Baji, model wraz z drużyną przebył trasę w mniej niż 6 godzin! Oznacza to, że prędkość średnia na całej trasie sięgała blisko 22mph! Nie była to prędkość wystarczająca aby uzyskać najlepszy czas wyścigu Barstow do Vegas jednakże wystarczająco szybko by udowodnić, że Baja jest najtrwalszym i najwytrzymalszym samochodem zdalnie sterowanym na świecie!
Pic 2 Pic 3 Pic 4
 


#10602 RTR BAJA 5B wraz z karoserią 5B-1 (ce-3 pin charger)
#10601 RTR BAJA 5B wraz z karoserią 5B-1 (ce-2 pin charger)

Page Layout  
Page Layout
Page Layout
page layout Główna > Nowości > Baja 5B przejeżdża 120 mil przez pustynie ! Spacerwww.hpieurope.com
Spacer