HPI Racing Header
nav nav nav nav nav nav nav nav home
subnav blank
subnav_bottom
nav nav nav nav nav nav nav nav
Header
Page Layout
Pic 1

Zobacz Savage`a 4.6 na Top Gear!

Jeżeli przegapiłeś ostatni odcinek Top Gear z modelem Savage 4.6, teraz masz możliwość obejrzenia fragmentu programu tutaj!

Producenci Top Gear skontaktowali się z Mirage UK, dystrybutorem HPI i Hot Bodies w UK, z prośbą o wykorzystanie Savage`a w ich znanym na całym świecie programie motoryzacyjnym.

Jeżeli już obejrzałeś program i chcesz zobaczyć kilka scen poza kamerami, to mamy coś specjalnie dla Ciebie!
Pracownicy Mirage Greg Hill i David Bone przyjechali z East Midlands do Swindon Science Museum na dwa dni zdjęć razem z ekipą Top Gear, w tym prezenterem Richardem Hammondem oraz tajemniczym kierowcą Top Gear Stigiem. (Nie, nie dowiedzieliśmy się kim Stig naprawdę jest!)

G-Wiz użyty podczas wyścigu osiągał prędkość maksymalną około 65kmh, więc potrzeba było wiele ulepszeń, aby miał szansę w wyścigu na prostej razem z Fordem Shelby Mustang GT z mocą ponad 300HP. Poza 100kg serwami na przednich kołach oraz kilkoma gigantycznymi akumulatorami 100V, G-Wiz potrzebował jeszcze 4 ogromnych silników przyczepionych do tylnej osi, aby móc walczyć na prostej razem z ikoną amerykańskiej motoryzacji. Przeróbki zajęły dużo czasu, a mechanicy Top Gear wykonali ogromną robotę, aby idealnie przygotować samochód dla Stiga!

Mały sekret poza kamerami: Scena, w której Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro został przejechany przez G-Wiza kierowanego przez Stiga musiała być kręcona kilka razy, a wytrzymały model prawie na tym nie ucierpiał, potrzebował tylko kilku poprawek karoserii i spojlera oraz ponownego odpalenia silnika od czasu do czasu.

Oba modele użyte w Top Gear były fabrycznie nowe i wyciągnięte prosto z pudełka. Savage X 4.6 został dopiero, co dotarty i od razu wypuszczony przed kamery. Co musiał znieść? Kilkanaście okrążeń na pełnowymiarowym torze wyścigowym. Jazda z pełną prędkością na długich prostych prawdziwego toru wyścigowego z brakiem odcinków na ostudzenie nie służy dobrze dla silników RC, ale to właśnie Savage X 4.6 musiał znosić przez wiele godzin. Nie było czasu na wymiany części oraz naprawy Savage`a, co jest bardzo ważne podczas kręcenia programu telewizyjnego. Czas to pieniądz, kiedy ekipa filmowa czeka z włączonymi kamerami! Załoga Top Gear naprawdę doceniła niezawodność i moc Savage`a, a wytrzymały model pokonywał kolejne okrążenia na torze bez przerwy.

Kiedy przyszedł czas wysadzenia w powietrze tajemniczego G-Wiza Stiga, eksperci Top Gear od eksplozji wypakowali samochód 6.5 kilogramami materiału wybuchowego, aby otrzymać jak najlepszy efekt. Savage został podłączony do specjalnego zapalnika, aby wysadzić samochód, jednakże detonacja musiała być zapoczątkowana przez zdalny zapalnik.

Jest ktoś ciekaw czy Savage był zdolny do jazdy po eksplozji?

Poza stopioną karoserią i kilkoma popychaczami, które musiały być ponownie przymocowanie, Savage był zdolny do startu i jazdy! Prezenter Top Gear Richard Hammond nie mógł uwierzyć, że Savage jest aż tak wytrzymały!

Mamy nadzieje, że podobał się Wam się ten program!
Obwiedź swojego lokalnego dystrybutora HPI dla uzyskania informacji o wszystkich naszych produktach. Nasi pracownicy z chęcią pomogą wybrać najlepszy dla Ciebie model.

Modele RC firmy HPI wygrały wiele nagród i są dostępne w prawie każdym sklepie modelarskim na świecie. Modele zdalnie sterowane mogą być bardzo przyjemnym hobby na całe życie dla każdego!
Spacer
Pic 2 Pic 3 Pic 4
Page Layout  
Page Layout
Page Layout
page layout Główna > Nowości > Zobacz Savage`a 4.6 na Top Gear! Spacerwww.hpieurope.com
Spacer